K&M 21430 mobile overhead microphone stand
| Weight | 17.42 kg |
| Material | Steel |
| Height | From 1,340 to 2,210 mm |
| Boom arm length | From 1,070 to 1,870 mm |
| Base type | Wheeled |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clamping element with locking screw |
| Threaded connector | 5/8" |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Black |
More Images
K&M 21430 mobile overhead microphone stand
| Weight | 17.42 kg |
| Material | Steel |
| Height | From 1,340 to 2,210 mm |
| Boom arm length | From 1,070 to 1,870 mm |
| Base type | Wheeled |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clamping element with locking screw |
| Threaded connector | 5/8" |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Weight | 17.42 kg |
| Material | Steel |
| Height | From 1,340 to 2,210 mm |
| Boom arm length | From 1,070 to 1,870 mm |
| Base type | Wheeled |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clamping element with locking screw |
| Threaded connector | 5/8" |
| Boom arm clamping | T-bar locking screw |
| Colour | Black |
