K&M 20150 extra high microphone stand for special recording techniques or antenna positioning, black
K&M 20150 extra high microphone stand for special recording techniques or antenna positioning, black
| Range | Topline |
| Weight | 4.97 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 1,120 mm |
| Height | From 1,190 to 3,220 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 3-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch/clamping element with locking screw |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
Original: $69.60
-70%$69.60
$20.88More Images
K&M 20150 extra high microphone stand for special recording techniques or antenna positioning, black
| Range | Topline |
| Weight | 4.97 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 1,120 mm |
| Height | From 1,190 to 3,220 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 3-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch/clamping element with locking screw |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Range | Topline |
| Weight | 4.97 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 1,120 mm |
| Height | From 1,190 to 3,220 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 3-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch/clamping element with locking screw |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
