K&M 21411 overhead microphone stand; 1/2in thread, maximum height 2290mm, black
| Weight | 4.94 kg |
| Material | Steel |
| Height | From 1,480 to 2,290 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clamping element with locking screw |
| Threaded connector | 1/2" |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 12 kg |
More Images
K&M 21411 overhead microphone stand; 1/2in thread, maximum height 2290mm, black
| Weight | 4.94 kg |
| Material | Steel |
| Height | From 1,480 to 2,290 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clamping element with locking screw |
| Threaded connector | 1/2" |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 12 kg |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Weight | 4.94 kg |
| Material | Steel |
| Height | From 1,480 to 2,290 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clamping element with locking screw |
| Threaded connector | 1/2" |
| Colour | Black |
| Max. load capacity | 12 kg |
