K&M 20800 microphone stand with 2-piece extension tube, 3/8in thread, maximum height 3010mm, black
K&M 20800 microphone stand with 2-piece extension tube, 3/8in thread, maximum height 3010mm, black
| Weight | 3.786 kg |
| Material | Steel |
| Height | From 1,350 to 3,100 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 3-piece folding design |
| Height adjustment | Clamping element with locking screw |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
Original: $93.60
-70%$93.60
$28.08More Images
K&M 20800 microphone stand with 2-piece extension tube, 3/8in thread, maximum height 3010mm, black
| Weight | 3.786 kg |
| Material | Steel |
| Height | From 1,350 to 3,100 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 3-piece folding design |
| Height adjustment | Clamping element with locking screw |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Weight | 3.786 kg |
| Material | Steel |
| Height | From 1,350 to 3,100 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 3-piece folding design |
| Height adjustment | Clamping element with locking screw |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
