K&M 201/2 adjustable short-legged adjustable microphone stand, maximum height 1590mm, black
K&M 201/2 adjustable short-legged adjustable microphone stand, maximum height 1590mm, black
| Range | Topline |
| Weight | 2.02 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 105 x 85 x 840 mm |
| Height | From 890 to 1,590 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
More Images
K&M 201/2 adjustable short-legged adjustable microphone stand, maximum height 1590mm, black
| Range | Topline |
| Weight | 2.02 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 105 x 85 x 840 mm |
| Height | From 890 to 1,590 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Range | Topline |
| Weight | 2.02 kg |
| Material | Steel |
| Size when folded | 105 x 85 x 840 mm |
| Height | From 890 to 1,590 mm |
| Base type | Tripod |
| Rod combination | 2-piece folding design |
| Height adjustment | Clutch |
| Threaded connector | 3/8" |
| Colour | Black |
